Grupy >> profesjonalna krytyka literacka >> Forum >> TANIE I PROFESJONALNE RECENZOWANIE tekstów literackich
Autor Wypowiedź
Drodzy literaci z liternet.pl
jestem tu od jakiegoś czasu i dostrzegam kilka wad tego miejsca które teraz wymienię:
1. mało komentarzy
2. mało merytorycznych komentarzy
3. dużo złośliwości i gburstwa
Jako że jestem człowiekiem już dojrzałym, doświadczonym i mam szczęście posiadać wspaniałych madrych przyjaciół, chciałbym się podzielić moją wiedzą i poprawić punkty 1 i 2.
Moja propozycja jest następująca:

OFERUJĘ moje usługi jako krytyka. Każda osoba, która chce, żebym fachowo i profesjonalnie skomentował jej tekst niech piszę do mnie na priv (Ryszard Sypniewski). Opłata za jeden fachowy komentarz to jedyne 10zł za poezję, 20zł za prozę za pozostałe 20zł. W grę wchodzi jedynie przedpłata. Nie wystawiam faktur. Myślę, że każda ze stron będzie zadowolona. Ja uzbieram na nowy monitor, a literaci dużo się nauczą i dowiedzą o swoich tekstach.

Zaparaszam!

z szacunkiem
Krytyk literacki
Sz.P. Ryszard Sypniewski

18 lutego 2013, 10:56:47
Dominik Stanisławski:
"Polecam bezpłatną próbkę możliwości Ryszarda pod tekstem ostatnim Ninette Nerval. Naprawdę gorąco zachęcam!!!"

18 lutego 2013, 11:12:43
Dominik Stanisławski"
"Pański fachowy komentarz pod tekstem Ninette wart każdych pieniędzy drogi Ricardo."

18 lutego 2013, 11:16:44
Z przyjemnością nie dołożę się do Pańskiego monitora.

18 lutego 2013, 11:29:35
W takim razie proszę na priv pisać tam panu wszystko wyjaśnię co i jak

18 lutego 2013, 11:30:31
Proszę dodać: widzę w Ryszardzie S. krytyka miary Wyki, Błońskiego, Hutnikiewicza, Janion, Przybylskiego (też Ryś), Kotta, Eliota czy Becketta.

18 lutego 2013, 11:34:01
dziękuję

18 lutego 2013, 11:37:48
[wpis usunięty przez założyciela grupy]
18 lutego 2013, 11:39:43
UWAGA
dla pierwszych 3 klientów drugi wiersz będzie gratis

OKAZJA

UWAGA ZOSTAŁA OSTATNIA SZTUKA PROMOCJI

18 lutego 2013, 11:47:39
Ty serio chcesz żebym zapłacił Ci 10 zł w ciemno, zebyś mi zrecenzował tekst, o którym wiem, że jest dobry, tudzież zdaję sprawę, że to gniot? Ty to tak na poważnie? Powtarzam - mam Ci zapłacić PRZED, żebys łaskawie mnie skomentował?

18 lutego 2013, 13:30:57
Panie Sypniewski, ludzie tutaj wklejają i komentują wiersze za darmo. A tzw. profesjonalną krytyką (cokolwiek to znaczy) dzielił się tutaj absolutnie za free ostatnio Pa Alx. Więc może niech Pan już przestanie, bo robi mi się niedobrze.

18 lutego 2013, 13:47:57
"Najgorsze sa właśnie takie zachowania zabotujące rozwój polskiej literatury."

"tu chodzi o SZTUKĘ a nie o podatki!"

Sztuka i rozwój literatury za 10 i 20 zł. Że też wcześniej na to nie wpadłem.

18 lutego 2013, 15:11:12
Panie Marcin Lerantowicz, tak, tylko rozwięję pana przekonanie że jest dobry, albo że gniot. Moja krytyka będzie PROFESJONALNA a nie szczylowato portalowa.

Panie Eugeniusz, patrz wyżej.

18 lutego 2013, 18:31:19
tymczasowo proszę nie przysyłać zamówień. obecne zamówienia zajmą mi trochę czasu. dziękuję!

przepraszam ale obiecuję, że za kilka dni znów ogłoszę nabór

18 lutego 2013, 19:10:54
Jezu Chryste trzymaj mnie :)))) kiedy ja znajdę czas żeby sam coś pisać :)))

18 lutego 2013, 19:13:21
"że za kilka dni znów ogłoszę nabór"

ale może nie na tym portalu, co?

18 lutego 2013, 19:25:40

Profesjonalna krytyka wiersza:
http://barthkowsky.liternet.pl/tekst/banka-mydlana-pod-stopami-swiatla-ulic-i-zdeptane-twarze-miasta-nbsp

"bańka mydlana"

pod stopami światła ulic
i zdeptane twarze miasta

jeszcze ja
obraz z krwi

na porcelanowym nocniku
pękam powtarzalnie

Ocena ogólna:
wiersz jest napisany bardzo enigmatycznie, z pewnością nie jest to poezja dla amatorów. Raczej polecałbym ją koneserom dobrego literatury. Wiersz zakotwiczony treścią, oraz metaforyką w strukturze miasta, raczej w latach wieku XIX. Miasto raczej średniej lub dużej wielkości, ulica handlowa, bardzo możliwe, że żydowska.

Metafory:
właściwie wiersz składa się z samych metafor i to uzasadnia moje twierdzenie, że jest to tekst dla znawców pisania.
"pod stopami" ta metafora sugeruje umiejscowienie sytuacji lirycznej w suterenie
"światła ulic" wzmacnia i uzasadnia znaczenie pierwszej metafory
"i zdeptane twarze miast" ta metafora zaprzecz pierwszym dwóm i przenosi PRZEWROTNIE miejsce akcji na przynajmniej pierwsze piętro, albo poddasze.
"twarze miasta" tu autor precyzuje, że chodzi o jakiś budynek komunalny związany z władzami wykonawczymi miasta czy służbami porządkowymi
"na porcelanowym nocniku" ta metafora sugeruje że chodzi o stróża w tym budynku, który mieszka w służbówce i akcja zawęża się do ubikacji tej służbówki
"pękam powtarzalnie" i tu pointa dość przewrotna mówiąca o:
1. fascynacji fekalnej autora
2. refleksji o rutynie, powtarzalności pewnych prozaicznych czyności

Budowa wiersza:
wiersz biały wolny

Rymy:
brak

18 lutego 2013, 19:50:54
18 lutego 2013, 19:55:16
18 lutego 2013, 20:04:43
Cenzura, proszew bardzo. PRzeszkadzamy w zlotym interesie dla debili :D

18 lutego 2013, 20:59:46
marcinie, twórczość twoją i tobie podobnych grafomanów należałoby cenzurować jak niewidomych obserwatorów na łodziach podwodnych

18 lutego 2013, 21:04:44
"Współpracuję obecnie głównie z wp.p i tvn24.pl"

Cóż tu pisać :) Pochanke chyba wygryzła Pana z interesu.

18 lutego 2013, 21:26:11
Adelfinie drogi! Czuję się zaszczycony tym, że taka osobistość jak Ty i Tobie podobni chociażby spojrzeli na moje prace. A tym bardziej, że czują w nich zagrożenie, dla światłych, bądź nieświatłych umysłów Rzeczy Pospolitej :) Obiecuję pielęgnować swoje grafomaństwo i w dalszym ciągu stawiać je w opozycji, dla Twoich wiekopomnych dzieł :)

19 lutego 2013, 06:21:14
nawet kaszanka jest zagrożona takimi dziełami jak Twoje, stąd ojczyźniany obowiązek dla kultury wypływa

19 lutego 2013, 07:29:28
Panie Eugeniusz i inni malkontenci podważający moją współpracę z tvn24.pl i wp.pl, polecam wam mój nowy wiersz będący wynikiem tej właśnie współpracy:

http://ryszard-sypniewski.liternet.pl/tekst/pistorius-sie-nie-przyznaje

19 lutego 2013, 18:31:09
Taki plus, widzisz, że przy moich gniotach lepiej widać Twój gejniusz :)

19 lutego 2013, 20:15:49
pod którym to niby moim tekstem jest ten Panski genialny komentarz?

08 marca 2013, 13:14:40
Podpowiem, w imieniu męskiego Ricarda, Jego genialny moim zdaniem komentarz, ukazał się światu pod tekstem Ninette - Au revoir Monsieur Focault.

12 marca 2013, 12:11:53
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się