Grupy >> Rozdzielczość Chleba >> Forum >> Tajne repetowanie: Maciej Taranek we Wrocławiu
Autor Wypowiedź
Zapraszamy na wrocławskie spotkanie z Maciejem Tarankiem, autorem słynnej i świetnej książeczki pt. „repetytorium”, a ostatnio równie słynnego i świetnego „wiersza dla andrzeja franaszka”. Imprezka odbędzie się w najlepszej księgarni we Wrocławiu, czyli w Tajnych Kompletach, a poprowadzi ją Paweł Kaczmarski, współredaktor 8. Arkusza „Odry”. Na widowni obecni będą ponadto działacze społeczni i antyspołeczni, a także redaktor „repetytorium”, Arkadiusz Wierzba. Przyjdźcie!

######

15.04.2014, wtorek, g.: 17:00

Tajne Komplety, ul. Przejście Garncarskie 2, Wrocław

######

Przypominamy, że w Tajnych Kompletach znajdziecie wszystkie dostępne książki Rozdzielczości Chleba wydane na papierze!

######

O książce:

W tym tomie, pełnym zredukowanych form poetyckich, żywioł liryczny zderza się z chłodem logiki, a to, co powstaje w wyniku zderzenia, jest czymś na wzór epifanii; no dobrze: epifania, ale gdzie zmieścić ironię, gdy konwencja jest wyśmiana przez autora już na samym starcie? Czy to jest poetyckie origami?

Robert Rybicki



„Jeśli nie mogę do tego tańczyć, to nie jest to moja rewolucja”? Na szczęście w „repetytorium” się tańczy. I to tańczy najlepiej – lekko, niby od niechcenia, lecz z polotem, bo każdy gest, choć niewymuszony i delikatny, jest zarazem precyzyjny i kunsztowny. Taranek starannie dobrał rekwizyty, sprawnie rozłożył akcenty i wie, czemu służy cała ta zabawa. Czekałem na tę książkę wieki, tonąc w morzu poetyckiej nadprodukcji. Tymczasem Taranek wyrzucał, zmieniał, cyzelował. Warto było jednak czekać. „repetytorium” to murowany kandydat do wszelkich nagród.

Przemysław Witkowski

######

„repetytorium” Macieja Taranka w naszym katalogu, czytaj ZA DARMO: http://xn---ch-ppa33b.pl/repetytorium

13 kwietnia 2014, 18:54:31
A ja dalej będę utrzymywał, że zdanie w blurbie "„repetytorium” to murowany kandydat do wszelkich nagród." to strzał średniej wielkości bazooką w kolano.

Gdybym był jurorem wszelkich nagród i brałbym do ręki nominowaną książeczkę, to bym się wkurwił, że jakiś Przemysław Witkowski wkracza mi w kompetencje i mówi mi z blurba, kto powinien dostać nagrodę, o której przyznaniu decyduję ja.

Poza tym wszystko mi sie podoba. Chętnie bym wpadł, gdyby było bliżej, chciałbym zobaczyć Maćka w nowiuteńkich dresach.

14 kwietnia 2014, 02:52:10
Też miałem taką wątpliwość, a blurb rzecz święta, nie podlega redakcjii. No i okazało się, że przynajmniej jury Silesiusa nie zechciało Maćka za to ukarać...

16 kwietnia 2014, 18:15:11
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się