Grupy >> Rozdzielczość Chleba >> Forum >> Rozdzielczość Chleba Offline #7: „Przetrwalnik” Waldemara Jochera
Autor Wypowiedź
Drogie Ciała Czytające i Nieczytające,

„Przetrwalnikiem” wybudzimy wkrótce z dłuższego uśpienia i wprawimy w oscylacyjne ruchy –Linię poetycką? Rozdzielczości Chleba. W sobotni wieczór (28.11) Waldemar Jocher, autor i asystent autora w jednej osobie, „fizyk eksperymentalny polszczyzny” (A. Wierzba), rozstawi w krakowskim Czułym Barbarzyńcy tymczasowe laboratorium i zaznajomi nas ze swoimi poetyckimi aparatami. W planach m.in. testy „trójdzielnych maszyn”, „regulatorów halucynacji” i „bosych nożyc”. Autora wspomagać będą Grzegorz Jankowicz i Bartosz Sadulski. Premierowe wydarzenie poskutkuje emisją darmowych plików zawierających książkę oraz materializacją jej mniej darmowej, papierowej wersji. Mamy powody przypuszczać, że będzie to interesująca noc, dlatego zapraszamy od strony serca i od strony głównej.

######
28.11.2015, g.: 20:00
Czuły Barbarzyńca, ul. Brzozowa 15, Kraków

Strona wydarzenia na facebooku: http://www.facebook.com/events/918153228279479/

######
O książce:

Dobrze jest wiedzieć, co robi poeta. By czytać wiersze z pożytkiem, inna wiedza nie jest nam potrzebna.
„Przetrwalnik” to laboratorium, w którym Waldemar Jocher wyczynia różne rzeczy: odwraca porządek liter, łyka prąd, rozdziela rękopisy, reanimuje wątpliwości, zjeżdża pod język, potraja metafory, scala rany, transformuje metal w ślinę, generuje szum, zamazuje oryginał, czyta cyfry bytu, pieczętuje istotę, rozprasza znaczenia, zamienia plany w plamy i mierzy wytrzymałość (języka, wiersza, bytu, swoją i naszą). Jak w każdym laboratorium, tak i w tym znajdziemy fascynujące narzędzia: bose nożyce, trójdzielne maszyny i regulatory halucynacji. Eksperymenty trwają nieustannie, słychać szum i wizg poetyckich aparatów, procesy zachodzą stopniowo, ale nieubłaganie. Należy pamiętać, że to wszystko może w każdej chwili wybuchnąć.
Wiersze Jochera są spektakularnym przykładem poetyckiego realizmu spekulatywnego.

Grzegorz Jankowicz

######
Fragmenty książki: http://xn---ch-ppa33b.pl/wiersze-z-przetrwalnika

######
Waldemar Jocher – autor i asystent autora w jednej osobie. Od roku 2006 permanentny błąd w procesie tworzenia. Ewoluuje ku nawigacji koła, pozostając przed-grociem rozpoznania publicznych placów. W 2009 roku jako asystent przeczytał i opublikował w Mikołowie tomik „reszta tamtego ciała” oraz odebrał w imieniu autora nagrodę im. Iłłakowiczówny.

25 listopada 2015, 12:33:07
Nie widzę chleba. Ta chleba, czy ten chleba?

28 listopada 2015, 17:35:05
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się