Grupy >> Rozdzielczość Chleba >> Forum >> WIRTUALN@ PREMIER@ „PAMIĘTNYCH STATUSÓW (Z CICHEGO NABIAUU)” ŁUKASZA PODGÓRNIEGO
Autor Wypowiedź
Drogie Użytkowniczki portalu Liternet i życia,

„tej jesieni” znów zapłoną błękitem ikony. O zmierzchu na nieboskłonie ukażą się dwa skrzyżowane kursory – pewny znak antychrysta. W ten sposób uczcimy premierę siódmego tomu w –Linii poetyckiej? Rozdzielczości Chleba: „PAMIĘTNE STATUSY (Z CICHEGO NABIAUU)” Łukasza Podgórniego. Książka zawiera found footage życia w fanpejdżu prowadzonym przez niezdyscyplinowanych cyberżuli. W poręcznych ramach statusu zawarte są ułamane kawałki plastikowych przedmiotów przywodzące na myśl największe zwycięstwa polskiej kultury niematerialnej.

Na premierę zapraszamy do tego fejsbukowego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1777865632456478/. TAK! W niedzielę 11 września o godzinie 19:11 odpalimy w nim serię wysokiej jakości postów zawierających pod- i nadprogowe przekazy multimedialne, wielofasetowe brylanty prokrastynacji, materiały szkoleniowe dla normików oraz – rzecz jasna – znane, lubiane i pamiętane przez pokolenia Polek i Polaków statusy. Będzie to również okazja do uściśnięcia kciuka Autora oraz jego przyjaciół. Autor odpowiadał będzie na pytania Publiczności, a wybitni znawcy i znawczynie życia umilą Wam niedzielny wieczór opowieścią pisaną WIELKIMI LITERAMI.

Książka w godzinie premiery zostanie udostępniona online ZA DARMO jako e-book na: http://xn---ch-ppa33b.pl/pamietne-statusy/ oraz w wersji drukowanej (za jedyne 20 złotych) w księgarni i sklepie internetowym Korporacji Ha!art.


######
O KSIĄŻCE:

W swoich poetycko-filozoficznych statusach Łukasz Podgórni nadaje przedmiotom i zjawiskom ze świata cyfrowego „własną duszę”. Statusy te są głęboko przemyślane, wypieszczone, dopracowane, każdy z nich stanowi niemalże dzieło sztuki… To czyni je unikalnymi i niezwykłymi pośród miliardów statusów pojawiających się codziennie na Facebooku. Wielki like!

Łukasz Foltyn, twórca komunikatora Gadu-Gadu

Łukasz Podgórni zmarnował dużo czasu w internecie. Wyczytałem, że codzienne sesje rozpoczynały się o dziewiątej rano i trwały w najlepsze do późna. Zostały nam po nich PAMIĘTNE STATUSY, postowane początkowo na feju, a teraz uksiążkowione i upomnikowione w niniejszym tomie. Stanowią one świadectwo zlepienia oczu i palców autora z komputerem marki Asus. Czy to najbardziej rozpoznawalna cecha tego, bądź co bądź, nowego gatunku? Tak sądzę. Polski fejsbuczany status ma na imię Łukasz. Czytałbym i szerowałbym.

Doktor Piotr Marecki, Uniwersytet Jagielloński


######
Łukasz Podgórni – admin fanpejdży, statusiarz, gifiarz, poeciarz. Użytkownik życia.

09 września 2016, 18:13:31
Musisz być zalogowany, aby móc pisać na forum. Zaloguj się
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się