świeccy "egzorcyści" opanowują relikwie brejkdensu

Autor: Ninétte Nerval, Gatunek: Poezja, Dodano: 29 stycznia 2014, 21:58:30

ekspozycja mrzonek musi być przemyślana 

a ekspozycja mrożonek musi być apetyczna

S U B L I M U J E S Z strach przed ulicami

lub przekraczaniem ulic

 

w Środkowo-Wschodnią-Europejskość

Wschodnio-Europejską-Środkowość

Europejsko-Środkową-Wschodniość

przygodność pokoi przechodnich

Komentarze (18)

  • Kto na majdanie ten poeta.
    Byt, który jest podstawą znajduje się w ukryciu lub podróży, pozdrawiam

    • G a
    • 29 stycznia 2014, 22:06:23

    Może uszedłby ostatni wers "przygodność pokoi przechodnich" bo taki upoetyzowany się wydaje, ale niestety to plastik tania emitancja fraz które tworzyłyby żywy obraz poezji, ot blogowa codzienność pisania, podobna do tej komentatorskiej gdzie trzeba się pochylić pod znanym "nickiem" lub figurą z imienia i nazwiska, i koniecznie skomplementować słabiznę.

  • Bzdury piszesz Eryku Podludziu, to było natchnienie rewolucyjne

    • G a
    • 29 stycznia 2014, 22:21:01

    Czyżby, skoro jesteś doskonałym tego przykładem, mało że wazelina to jeszcze brak kultury osobistej, słowo "podludzie" pochodzi wprost od hitlerowców lub Nietzsche tego co jadł własne gówno.

  • Nie, słowo podludzie to po prostu Lessman

  • Gówno wiesz o Nietzschem ignorancie

  • przywołuje Baumlera jak chcesz ale Nietzschego znasz widać z bryku

    • G a
    • 29 stycznia 2014, 22:43:46

    Widzę że przeszkadza komuś żydowskiego pochodzenia, tylko antysemita mógłby takie rzeczy formułować.., literat za dychę, a co do Nietzsche to fakt historyczny, jadł swoje ekskrementy w chwili natchnienia spowodowanego chorobą. Więc kto ty jest antysemitą i ignorantem miłośniku Hitlera.

  • Pudło, jest allosemitą z tendencją do filosemityzmu (vide np. moje filmy www.adar.koprodukcje.pl) albo eseje (na życzenie podam bibliografię). Tutaj patrz np. w kategorii poezje ekhm tekst o chasydach

  • Przeczytaj co Tomasz Mann pisał o Nietzschem (ukłon DLA NINETTE). Nitzschego nie dasz rady zrozumieć jak widzę, więc nie ma sensu, żebyś czytał, bo zrozumiesz powierzchownie tj. całkowicie fałszywie. Żegnam

    • G a
    • 29 stycznia 2014, 23:00:50

    Znaczy się taki masz kamuflaż dla niepoznaki, może to wynika z jakiejś tajemnicy, choćby uprawiania przez krewniaków szmalcownictwa, a teraz wyrzuty sumienia męczą późniejsze pokolenie, ale natura mimo to prawdziwa wychodzi. Bo żeby powiedzieć do Żyda że jest podudziem to trzeba mieć w deklu porąbane jak łyse pały np. z ONR.

    • G a
    • 29 stycznia 2014, 23:08:00

    Wystarczy mi że przeczytałem co pisał Gustaw Herling-Grudziński o Nietzschem – trochę wbrew przytaczanym przez siebie wyimkom z zapisów zakładu dla chorych umysłowo w Jenie z 1890 r., które stwierdzały o Nietzschem: „zjadł własne ekskrementy, wypił własną urynę, wysmarował się własnymi ekskrementami, wybił szybę w oknie…” – mówi o nim: „un povero cristo” (sic! s. 162).
    Gustaw Herling-Grudziński pisze w opowieści „Gasnący Antychryst” (w książce: Opowiadania zebrane, Poznań 1990 s. 161)
    Nie twierdziłem że Nietzsche był twórcą koncepcji faszyzmu, podludzi, etc. powiedziałem tylko że jadł własne gówno, bo taki był z niego nadczłowiek.

    • . .
    • 30 stycznia 2014, 05:30:36

    Dobry wiersz, świetny tytuł.

  • "Wystarczy mi że przeczytałem co pisał Gustaw Herling-Grudziński o Nietzschem"

    Wow, widzę, że jesteś oczytany. I czy nadczłowiek nie może jeść swojego gówna? Co to ma do rzeczy?

    • G a
    • 30 stycznia 2014, 09:44:07

    Automacie, wow to jest powiedziałbym niezbędny formalność, nie można być nadczłowiekiem nie jedząc własnych ekskrementów, smacznego Ci życzę.

    • a. z.
    • 30 stycznia 2014, 15:34:11

    o tych mrozonkach czytalam ostatnio na fejsie - w ramach nadrabiania prasy:) i tu jest ciekawie to wciganiete w dialog.

  • Eryku, teraz uważasz, że: "nie można być nadczłowiekiem nie jedząc własnych ekskrementów"? I jeszcze sugerujesz, że jestem nadczłowiekiem? Nie bardzo rozumiem skąd taka odpowiedź.
    Ja tylko pytam, czy jeżeli np. geniusz zje swoje gówno, to przestanie być geniuszem?

  • I naprawdę o Nietzsche przeczytałeś tylko to, co napisał o nim Grudziński?